Nowy Sącz: Corvette roztrzaskana o drzewo – dwie poszkodowane osoby

Opublikowano 2 lipca 2017 przez
Nowy Sącz: Corvette roztrzaskana o drzewo – dwie poszkodowane osoby

Dwie osoby zostały poszkodowane po tym jak kierujący samochodem osobowym marki Chevrolet Corvette stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo na ul. Barskiej w Nowym Sączu, do zdarzenia doszło wczoraj (1 lipca).

Tuż przed godziną trzynastą Oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie że na ul. Barskiej w Nowym Sączu samochód osobowy uderzył w drzewo. Do akcji ratowniczej zadysponowano zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz zespół Pogotowia Ratunkowego.

W momencie przybycia na miejsce służb ratunkowych w pojeździe znajdowały się dwie dorosłe osoby, które nie były w stanie opuścić uszkodzonego pojazdu o własnych siłach z powodu mocno zdeformowanej karoserii. Osoby w samochodzie były przytomne ale z widocznymi obrażeniami.

Jak relacjonują sądeccy Strażacy – Działania ratownicze polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie  przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanych osób. Czynności związane z wydobyciem poszkodowanych z pojazdu oraz ich przetransportowanie do karetki wykonywane były wspólnie z ratownikami medycznymi Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowane osoby zostały przetransportowane do sądeckiego szpitala przez karetkę Pogotowia Ratunkowego. Na czas wykonywanych czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Fot. KM PSP w Nowym Sączu