Przejdź do treści


Nowy Sącz: Brutalny sprawca 4 napadów w rękach Policji

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Mężczyzna podejrzany o dokonanie czterech napadów na terenie Nowego Sącza został zatrzymany przez sądeckich Policjantów. Do wyjątkowo niebezpiecznych zdarzeń doszło w miniony piątek (24 czerwca), w krótkich odstępach czasu do Sądeckiej Komendy Policji zaczęły spływać powiadomienia o rozbojach w placówkach handlowych mieszczących się nieopodal centrum miasta.

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Sprawca działał brutalnie, wchodził do sklepów i od razu atakował ekspedientki, groził pozbawieniem życia, używał przemocy i żądał wydania pieniędzy.

W pierwszym przypadku po wejściu do sklepu, przeskoczył ladę przewrócił ekspedientkę i zaczął ją przyduszać. Wtedy z pomocą ruszyła druga pracownica, która skutecznie spłoszyła napastnika. Ten jednak, nieusatysfakcjonowany, po kilkunastu minutach wytypował kolejną placówkę. Działając w podobny sposób zaatakował kobietę pracującą w lokalu, uderzył ją i zażądał oddania gotówki. Kobieta w obawie o swoje zdrowie i życie wydała sprawcy kilkaset złotych. Po czym wyszedł z budynku i oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozbojów, na miejscu zdarzeń równolegle pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, do działań użyto także policyjne psy tropiące. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopis i wytypowali potencjalnego sprawcę.

Około godz. 22:00 dyżurny sądeckiej Policji otrzymał kolejne zgłoszenie o rozboju. Sposób działania sprawcy był podobny – sterroryzował ekspedientkę i tym razem oprócz pieniędzy w wysokości około 4 tyś. zł. ukradł on alkohol i papierosy.

Efekt intensywnych działań funkcjonariusz przyniósł jednak oczekiwany skutek, gdyż już kilka minut po ostatnim rozboju sprawca został namierzony i zatrzymany, okazał się nim 24-letni mieszkaniec Nowego Sącza, który był już karany za podobne przestępstwa. Podczas przeszukania zatrzymanego, policjanci ujawnili przy nim narkotyki. Ponadto w toku prowadzonych czynności policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie dokonanie jeszcze jednego rozboju do którego doszło w marcu tego roku. W tym przypadku 24-latek do napadu użył noża, którym groził pracownicy jednego ze sklepów spożywczych w Nowym Sączu. Następnie ukradł gotówkę z kasy, alkohol oraz jej dokumenty i pieniądze.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty dokonania trzech rozbojów w tym jednego z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz jednego usiłowania. (280 §i 2 kk). Sąd Rejonowego w Nowym Sączu, zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 24-latek odpowie również za posiadanie narkotyków.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu