Przejdź do treści


Nowy Sącz. Agresywny złodziej zaatakował ochronę sklepu gazem pieprzowym

  • Opublikowano:
  • Autor:
Radiowóz z włączonymi światłami -fot. KMP Nowy Sącz

19-latek chciał wynieść ze sklepu napoje gazowane nie płacąc za nie, a podczas próby zatrzymania zaatakował ochronę sklepu gazem pieprzowym.

Do zdarzenia doszło w czwartek 7 października około godziny 19 w jednym ze sklepów na osiedlu Wojska Polskiego w Nowym Sączu. 19-letni sądeczanin zabrał ze sklepowej półki cztery butelki napoju gazowanego, po czym przeszedł przez linię kas, nie płacąc za towar i udał się w kierunku wyjścia. Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. W trakcie wyjaśniania sprawy kradzieży pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, podczas której złodziej zaatakował ochroniarza gazem pieprzowym. Następnie porzucił skradziony towar i uciekł w kierunku Alei Piłsudskiego.

O zdarzeniu bardzo szybko zostali poinformowani sądeccy policjanci, którzy po przeglądnięciu zapisu z monitoringu sklepowego szybko ustalili, że za tą kradzieżą stoi 19-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Młody mężczyzna już po 40 minutach od zgłoszenia kradzieży został zatrzymany przez policjantów. Sądeczanin został zatrzymany w rejonie swojego miejsca zamieszkania w Nowym Sączu. Był tak zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, że od razu przyznał się do kradzieży w sklepie.19-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej tzw. mniejszej wagi zagrożonej karą do 5 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz