Przejdź do treści


Nowy Sącz. 27-latek posiadał w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków

zabezpieczone narkotyki

W jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza policjanci znaleźli blisko 300 gramów różnych narkotyków o czarnorynkowej wartości około 30 tys. złotych.

Sądeccy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Nowego Sącza może posiadać w swoim domu środki odurzające, jak się okazało ich przypuszczenia okazały się słuszne. Pod koniec kwietnia funkcjonariusze pojawili się w  miejscu zamieszkania 27-latka, nie zastali go, ale podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych, znaleźli worki strunowe z białym proszkiem i suszem roślinnym. Po przebadaniu i zważeniu tych substancji okazało się, że sądeczanin posiadał ponad 160 gramów amfetaminy, blisko 120 gramów psychotropowego MDPV oraz kilkanaście gramów marihuany.

Zabezpieczona amfetamina

Po przeszukaniu mieszkania policjanci podjęli czynności, by zatrzymać 27-latka. Mężczyzna jednak sam zgłosił się do komendy, gdzie usłyszał zarzut z art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz