Przejdź do treści


Nowy posterunek policji w centrum Nowego Sącza

Otwarcie posterunku policji na nowosądeckim rynku – fot. UM NS

W ubiegłym tygodniu pod adresem Rynek 21 w Nowym Sączu otwarto posterunek policji. Mieści się w nim Punkt Przyjęć Dzielnicowych, czynny od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 20.00.

Powrót policji do centrum miasta zapowiadał w kampanii wyborczej Prezydent Ludomir Handzel. Jest to już kolejna obietnica wyborczą, którą zrealizował.

– Mieszkańcy chcą być blisko policji, a policja blisko mieszkańców – mówił podczas otwarcia prezydent Ludomir Handzel. – Chciałem podziękować komendantowi Jarosławowi Tokarczykowi za to, że w tak krótkim czasie udało się nam zorganizować ten punt w centrum miasta. Mam nadzieje, że będzie to takie miejsce, gdzie mieszkańcy znajdą pomoc.

Klucze do lokalu odebrał z rąk prezydenta Ludomira Handzla, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Jarosław Tokarczyk.

– Otwarcie tego punktu nie byłoby możliwe bez zaangażowania prezydenta Ludomira Handzla, który zaproponował lokal dla policji – powiedział komendant insp. Jarosław Tokarczyk. – Dzięki temu, że ten punkt powstał w Rynku, mieszkańcy będą mogli podejść i załatwić bardzo dużo spraw. Będzie można dowiedzieć się również jakie imprezy i spotkania organizuje policja czy zgłosić procedurę niebieskiej karty. Mam nadzieje, że ten kontakt ze społeczeństwem będzie bliższy i każdy będzie mógł spotkać w centrum policjanta z którym będzie można porozmawiać. 

/źródło: UM Nowy Sącz