Przejdź do treści


Nowosądecki Festiwal Muzyczny

W dniach 9 i 15 czerwca 2024 roku Nowy Sącz stanie się centrum muzyki klasycznej dzięki Nowosądeckiemu Festiwalowi Muzycznemu. Wydarzenie to, organizowane przez FUNDACJĘ ART FORUM we współpracy z Muzeum Ziemi Sądeckiej, zapowiada się jako niezwykłe spotkanie z najwybitniejszymi dziełami muzyki polskiej i europejskiej.

Festiwal rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 18:00 w Gmachu Głównym Muzeum Ziemi Sądeckiej przy ul. Jagiellońskiej 56. Tego wieczoru wystąpią Filomena de Pasquale (flet) oraz Giorgio Albiani (gitara), prezentując utwory takich mistrzów jak Heitor Villa-Lobos i Jacques Ibert.

Kolejne wydarzenie festiwalu odbędzie się 15 czerwca o godzinie 18:00 w malowniczym Kościele Ewangelickim ze Stadeł, znajdującym się w Sądeckim Parku Etnograficznym. Na scenie zaprezentują się Alma di Gaetano (flet), Giordano Muolo (klarnet) oraz Ciro Galeone (gitara). W programie koncertu znajdą się utwory takich kompozytorów jak Johann Sebastian Bach, Georges Bizet oraz Manuel de Falla.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest dr hab. Maciej Zimka, który zadbał o wyjątkowy dobór artystów i repertuaru. Celem projektu jest ożywienie i wzmocnienie oferty kulturalnej Nowego Sącza, a także promowanie muzyki klasycznej jako istotnego elementu dziedzictwa kulturowego Polski i Europy.

W ramach prologu festiwalu, zagraniczni artyści zaprezentują utwory o dużym znaczeniu kulturotwórczym, co z pewnością wzbogaci kulturalną mapę Nowego Sącza.

Bilety wstępu na koncerty są dostępne w cenie 5 złotych i można je nabyć w kasach Muzeum Ziemi Sądeckiej w godzinach otwarcia:

  • Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56 w Nowym Sączu, od 10:00 do 16:30
  • Sądecki Park Etnograficzny, ul. B.W. Długoszowskiego 83 b w Nowym Sączu, od 10:00 do 17:30
  • Miasteczko Galicyjskie, ul. Lwowska 226, od 10:00 do 17:00

/źródło: Muzeum Ziemi Sądeckiej