Nowa karetka dla Sądeckiego Pogotowia

Opublikowano 24 marca 2017 przez
Nowa karetka dla Sądeckiego Pogotowia

Wojewoda małopolski Józef Pilch przekazał dzisiaj oficjalnie nową karetkę dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Nowoczesny ambulans wraz z wyposażeniem kosztował ponad 515 tysięcy złotych.
400 tysięcy złotych przekazał na jego zakup wojewoda, 10 tysięcy przekazała gmina Korzenna, a pozostałą kwotę z własnego budżetu wyasygnowało Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.
– Ta karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt – mówił wojewoda Józef Pilch. – Cieszę się, że zakupiliśmy ją razem ze starostą. Będziemy się starać, aby w Małopolsce rozmieścić podstacje w taki sposób, żeby karetka dojeżdżała do chorego w ciągu dziewięciu minut.
– Wojewoda dotrzymuje słowa – powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Na poprzednim spotkaniu obiecał, że będzie wspierał nasze działania w pozyskaniu ambulansu i tak się stało. Dziękuję, że tak przychylnym okiem wojewoda patrzy na Ziemię Sądecką.
W spotkaniu wzięli udział: wojewoda małopolski Józef Pilch, starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Marian Ryba i Franciszek Kantor, a także dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt.

(olsz), Fot. Maria Olszowska