Przejdź do treści


Nowa karetka dla Sądeckiego Pogotowia

Nowa karetka dla Sądeckiego Pogotowia - Fot. Maria Olszowska

Wojewoda małopolski Józef Pilch przekazał dzisiaj oficjalnie nową karetkę dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Nowoczesny ambulans wraz z wyposażeniem kosztował ponad 515 tysięcy złotych.
400 tysięcy złotych przekazał na jego zakup wojewoda, 10 tysięcy przekazała gmina Korzenna, a pozostałą kwotę z własnego budżetu wyasygnowało Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.
– Ta karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt – mówił wojewoda Józef Pilch. – Cieszę się, że zakupiliśmy ją razem ze starostą. Będziemy się starać, aby w Małopolsce rozmieścić podstacje w taki sposób, żeby karetka dojeżdżała do chorego w ciągu dziewięciu minut.
– Wojewoda dotrzymuje słowa – powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Na poprzednim spotkaniu obiecał, że będzie wspierał nasze działania w pozyskaniu ambulansu i tak się stało. Dziękuję, że tak przychylnym okiem wojewoda patrzy na Ziemię Sądecką.
W spotkaniu wzięli udział: wojewoda małopolski Józef Pilch, starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Marian Ryba i Franciszek Kantor, a także dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt.

(olsz), Fot. Maria Olszowska