Przejdź do treści


Niezwykły zbieg okoliczności w sądeckiej komendzie policji

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

O niecodziennym zbiegu okoliczności może mówić 18-latek, który przyszedł do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu złożyć zawiadomienie o rozboju dokonanym przez nieznanego sprawcę.

Jak informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy sądeckiej Policji – 5 lutego po godzinie 13.00 gdy policjanci dzielnicowi wracali z obchodu, zaczepił ich młody mężczyzna, informując, że przyszedł złożyć zawiadomienie o popełnionym na nim przestępstwie, jednak obawia się wejść do budynku komendy, ponieważ w holu zobaczył sprawcę tego czynu. Z relacji 18-latka wynikało, że na ulicy 29 listopada zaczepiło go czterech nieznanych mu mężczyzn, a jeden z nich zażądał od niego pieniędzy, grożąc jednocześnie pobiciem. 18-latek obawiając się jego gróźb przekazał mu 40 zł. Sprawca jednak na tym nie poprzestał i bezskutecznie zamierzał zabrać mu jeszcze słuchawki.

Jak się okazało 20-letni sprawca przyszedł na komendę w zupełnie innej sprawie. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut rozboju mniejszej wagi, przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

/źródło: KMP Nowy Sącz