Niewybuch w Marcinkowicach – Policja zabezpieczyła teren

Opublikowano 22 maja 2017 przez
Niewybuch w Marcinkowicach – Policja zabezpieczyła teren

19 maja w Marcinkowicach ujawniono granat z czasów II Wojny Światowej. Na miejscu pracowali sądeccy policjanci, w tym grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej Policji. Powiadomiono także patrol saperski z Krakowa. Do momentu przyjazdu saperów wojskowych policjanci zabezpieczali znalezisko.
Około godz. 14.00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w Marcinkowicach, mieszkaniec tej miejscowości podczas wykonywania prac polowych na swojej posesji, ujawnił prawdopodobnie granat. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy zabezpieczyli skorodowany granat, nieposiadający łyżki i zawleczki. Powiadomiono patrol 6 Batalionu Desantowo – Szturmowego w Krakowie, który sprawdził znalezisko i zabezpieczył granat w pojeździe pirotechnicznym.
To już kolejne odkrycie pozostałości po II Wojnie Światowej na terenie Sądecczyzny. Sądecka Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997.

źródło: KM Policji Nowy Sącz