Przejdź do treści


Niewybuch w Gołkowicach – Policja zabezpieczyła teren

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

W Gołkowicach odkryto niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. W związku z powtarzającymi się przypadkami ujawniania skorodowanych niewybuchów apelujemy o ostrożność i jak najszybsze informowanie Policji o tego typu znaleziskach.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga, Rzecznik Prasowy sądeckiej Policji – 9 sierpnia około godz. 17:30 Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Gołkowice w rejonie rzeki Dunajec ujawniono prawdopodobnie niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy zabezpieczyli skorodowany pocisk z czasów II Wojny Światowej. Powiadomiono patrol rozminowania minerskiego z 16 Brygady Powietrzno – Desantowej w Krakowie. Do czasu przybycia patrolu z Krakowa teren zabezpieczają starosądeccy policjanci.

Kilka dni wcześniej w miejscowości Marcinkowice na drodze dojazdowej do jednej z posesji w nawierzchni ziemisto-żwirowej także został odnaleziony pocisk moździerzowy z czasów II Wojny Światowej, który został zabezpieczony przez patrol rozminowania minerskiego z 16 Brygady Powietrzno- Desantowej z Karkowa i zneutralizowany w bezpiecznym miejscu.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru sądecka Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot jak najszybciej należy powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu