Nietrzeźwy motocyklista uciekł przed policjantami do lasu, gdzie schował się za… drzewem

Opublikowano 10 maja 2021 przez
Nietrzeźwy motocyklista uciekł przed policjantami do lasu, gdzie schował się za… drzewem
Policyjny radiowóz na jednej z ulic Nowego Sącza – fot. KMP

Surowe konsekwencje grożą 37-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. To nie koniec jego przewinień, ponieważ mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, kierował w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień.

6 maja br. około godz. 19:40 policjanci Ogniwa Wywiadowczego sądeckiej komendy w trakcie patrolu na terenie gminy Nawojowa zauważyli kierującego motocyklem marki Yamaha, który nie miał tablic rejestracyjnych. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe jednocześnie nakazując zatrzymanie się motocyklisty. Pomimo wyraźnych znaków kierujący nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy, obejrzał się tylko w stronę policjantów, a następnie gwałtownie przyspieszył usiłując uciec. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekinierem, który ostatecznie wjechał do lasu, gdzie porzucił motocykl i schował się za jednym z drzew. Ta „kryjówka” okazała się jednak niewystarczająca i mężczyzna został szybko zatrzymany.

Kiedy policjanci wylegitymowali mieszkańca Piwnicznej-Zdroju okazało się, że naruszył prawo nie tylko jazdą motocyklem niedopuszczonym do ruchu. Badanie na trzeźwość wykazało, że 37-latek miał organizmie prawie promil alkoholu, a gdy funkcjonariusze sprawdzili go w policyjnym systemie, uzyskali informacje, że nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, natomiast ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Teraz niefrasobliwy 37-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Poniesie konsekwencje nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania motocyklem niedopuszczonym do ruchu.

/źródło: KMP Nowy Sącz