Przejdź do treści


Nietrzeźwy motocyklista bez uprawnień uciekał przed policjantami

Policjantka z tarczą do zatrzymywania pojazdów w dłoni - fot: KMP Nowy Sącz

Do 5 lat więzienia grozi 19-letnimu kierowcy motocykla, który pijany, bez uprawnień uciekał przed policjantami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

We wtorek 17 maja kilkanaście minut po godzinie 9, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy podczas służby w miejscowości Świniarsko zauważyli mężczyznę kierującego motocyklem, który nie miał kasku ochronnego. Motocyklista wiózł ze sobą pasażera. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, ale ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mężczyzna swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Po około 2-kilometrowym pościgu, w miejscowości Mała Wieś, omijając samochód, który zatrzymał się, by umożliwić przejazd uprzywilejowanemu pojazdowi, kierujący motocyklem stracił panowanie nad nim i wywrócił go. Wówczas został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości 19-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz wykazało, że miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Policjanci ustalili też, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Na szczęście ani motocyklista ani pasażer nie doznali żadnych obrażeń i nie korzystali z pomocy medycznej.

Teraz 19-latek odpowie przed sądem nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli, ale także za wykroczenia drogowe, których się dopuścił podczas ucieczki. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.