Przejdź do treści


Nietrzeźwi kierowcy plaga na drogach Sądecczyzny

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Plaga pijanych kierowców na drogach Sądecczyzny sprawia że żaden uczestnik ruchu drogowego nie może czuć się bezpiecznie. Tyko w miniony weekend sądeccy Policjanci zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzali realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

4 listopada, w miejscowości Biała Niżna policjanci Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem marki Chrysler W wyniku przeprowadzonego badania na trzeźwość ustalono, że kierujący miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Dzień później, 5 listopada około godziny 00.50 w miejscowości Wyskitna Policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali nietrzeźwego 20-letniego mieszkańca Stróż, kierującego samochodem marki Ford. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawą mężczyzny również zajmie się Sąd.

Również 5 listopada, w Starym Sączu na ul. Węgierskiej około godziny 19.30 policjanci udaremnili dalszą jazdę pod wpływem alkoholu mieszkańcowi Rytra. Kierujący samochodem marki Fiat został zatrzymany do kontroli a badanie alkomatem wykazało, że prowadził samochód mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. W efekcie stracił prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Natomiast około godziny 22.50 w Nowym Sączu na ul. Nowochruślickiej policjanci zatrzymali 34-latka kierującego samochodem marki Alfa Romeo, a badanie wskazało, że mieszkaniec Olkusza wsiadł za kółko mając ponad dwa promile alkoholu.

Przypominamy że zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu