Przejdź do treści

Niebezpieczny wypadek w Maszkowicach

Niebezpieczny wypadek w Maszkowicach - Fot. KM PSP Nowy Sącz

W poniedziałek (10 lipca) kilka minut po godzinie dziesiątej, na drodze wojewódzkiej nr 969 w Maszkowicach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu dostawczego.

W wyniku tego zdarzenia najbardziej poszkodowany został kierowca Fiata Seicento, który w momencie przybycia na miejsce zdarzenia służb ratunkowych nieprzytomny znajdował się na jezdni obok pojazdu. Samochodem BMW  podróżowało łącznie cztery osoby w tym dwójka dzieci, jedno z zostało poszkodowane. Samochodem dostawczym  podróżował sam kierujący, który nie odniósł żadnych obrażeń. Droga wojewódzka nr 969 była całkowicie zablokowana, policja wyznaczyła objazdy. Ze względu na nieprzejezdność drogi utworzyły się kilkukilometrowe korki.

W samochodzie osobowym Seicento przewożony był dysperbit w wiaderkach. Substancja pod wpływem uderzenia zanieczyściła w znacznej mierze pojazdy biorące udział w zdarzeniu oraz pasy jezdni. Kierowca autobusu turystycznego chcąc ominąć zablokowaną drogę postanowił zawrócić. Podczas zawracania zjechał tylnymi kołami do rowu i zawiesił się na ramie konstrukcyjnej. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP Zagorzyn. Ratownicy prowadzili działania w celu wyciągnięcia pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, poduszek pneumatycznych oraz klinów i podkładów drewnianych. Po wyciągnięciu autokaru ratownicy przystąpili do zmycia jezdni z dysperbitu oraz usunięcia uszkodzonych pojazdów i części powypadkowych. Usuwanie skutków tego zdarzenia trwało cztery i pół godziny.

źródło: KM PSP Nowy Sącz