Przejdź do treści


Niebezpiecznie na lokalnych drogach – Dwa wypadki drogowe w Łazach Biegonickich i Łącku

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Łazach Biegonickich - fot. KM PSP w Nowym Sączu

W poniedziałek (28 listopada) tuż po godzinie szesnastej rano w Łazach Biegonickich doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w którym podróżowało łącznie cztery osoby. W wyniku zderzenia jeden samochód wpadł do przydrożnego rowu natomiast drugi znajdował się jezdni blokując przejazd. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia ratunkowego oraz Policji jezdnia została zablokowana.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia strażaków z zastępów JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z OSP Nowy Sącz Biegonice polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu klem akumulatorów w pojazdach. Po lokalizacji zdarzenia zastęp z JRG 2 Nowy Sącz został zadysponowany do zdarzenia drogowego w Łącku. Na miejscu działań został zastęp z OSP Biegonice oraz patrol Policji. Działania OSP Biegonice polegały na kierowaniu wahadłowo ruchem drogowym oraz pomocy przy przemieszeniu uszkodzonych pojazdów po zakończeniu czynności policyjnych. Działania strażaków trwały ponad siedem godzin.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 18:30 w Łącku, gdzie zostały zadysponowanie zastępy Straży pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Łącko.

Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i jednego dostawczego, w wyniku zdarzenia zablokowały został jeden pas ruchu. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Dwie osoby zostały poszkodowane. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu pojazdów, rozłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu karetki Pogotowia ratunkowego. Dwie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policje strażacy usunęli z jezdni pozostałości po kolizji udrożniając ruch na drodze  w obydwu kierunkach.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu