Przejdź do treści


Narkotyki ujawnione podczas kontroli drogowych

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Coraz częściej sądeccy policjanci, podczas rutynowych kontroli drogowych ujawniają nielegalne środki odurzające.

11 lipca około godz. 14:00 w Nowym Sączu na ul. Nawojowskiej policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas kontroli drogowej samochodu marki Daewoo ujawnili u 23-letniego Sądeczanina około 5 działek dealerskich marihuany. Po sprawdzeniu jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli również środki zastępcze tzw. dopalacze.

Tego samego dnia około godz. 20:00 również na ul. Nawojowskiej policjanci w wyniku pościgu zatrzymali samochód osobowy marki Mazda, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu pojazdu funkcjonariusze ujawnili u 16-letniego pasażera susz roślinny i tak zwane dopalacze, natomiast narkotester wykazał w organizmie u 20-letniego kierującego obecność środków odurzających.

13 lipca około godz. 22:10 w Chełmcu, podczas kontroli drogowej samochodu marki BMW policjanci odkryli że w pojeździe unosił się charakterystyczny zapach marihuany. W trakcie kontroli u 23-letniego pasażera mieszkańca Chełmca policjanci odnaleźli marihuanę w ilości 0,55 grama. Natomiast kierującego poddano badaniu na obecność narkotyków w organizmie. Narkotester wykazał wynik pozytywny. Dodatkowo 23-letni Sądeczanin (kierujący BMW) nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (art. 62 ustawy). Natomiast za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających pozbawienie wolności do lat 2.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu