Przejdź do treści


Nagrody dla sądeckich sportowców i trenerów

28 sądeckich sportowców oraz czterech trenerów z Sądecczyzny otrzymało dzisiaj nagrody od prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka za osiągnięcia sportowe w 2017 r.
Wszyscy mają już za sobą duże sukcesy są mistrzami Polski, członkami kadry narodowej, osiągają sukcesy daleko poza granicami kraju. Wspólnie z prezydentem nagrody wręczał dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele rodzin nagrodzonych sportowców oraz ich trenerzy.
– Szanowni Państwo, drodzy sportowcy. Te nagrody, czy też wyróżnienia, są symboliczne. Są jednak dowodem na to, że staramy się myśleć o waszej pracy i was wyróżniać, chociażby z tego względu, że doceniamy wasz trud, wkład, efekty waszej pracy. Tak to należy nazwać. To, że ktoś uprawia sport, realizuje siebie poprzez sport, to tylko część tego, na co zwracamy uwagę. Dziś ważnym jest, co ktoś robi dla miasta, dla mieszkańców, dla młodych pokoleń, które po was przyjdą – mówił do sportowców prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.
– Cieszę się niezmiernie z każdego efektu, z zaangażowania, medalu, wyróżnienia, mistrzostwa. Cieszę się nie tylko ja jako prezydent, ale cieszy się cała społeczność sądecka. Wierzę w to, że efekty będą jeszcze lepsze. Patrząc na te bardzo młode twarze, jestem przekonany, iż będziemy mieli nowych mistrzów, medalistów – dodał prezydent miasta. Podkreślił również zaangażowanie opiekunów oraz trenerów sądeckich sportowców.
Nagrody otrzymali sportowcy, odnoszący sukcesy między innymi w sportach walki, kajakarstwie i saneczkarstwie a także ich trenerzy.


foto. UM Nowego Sącza