Przejdź do treści

Nadchodzące prace drogowe w Nowym Sączu

Nowy asfalt, remonty dróg

Mieszkańcy Nowego Sącza muszą przygotować się na znaczące utrudnienia w ruchu drogowym w najbliższych dniach. W związku z planowanymi pracami remontowymi, kilka  ulic w mieście zostanie czasowo zamkniętych. Oto szczegóły nadchodzących robót.

Przebudowa skrzyżowania Wyspiańskiego – Zielona – Jana Pawła II – Kolejowa

Od czwartku, 20 czerwca 2024 roku, rozpoczyna się kolejny etap prac nad przebudową skrzyżowania ulic Wyspiańskiego, Zielonej, Jana Pawła II i Kolejowej na rondo. W ramach tych robót będą układane krawężniki oraz chodniki. W związku z tym zamknięta zostanie możliwość przejazdu od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Zielonej.

Ruch pieszych przez pierwsze siedem dni zostanie poprowadzony wydzielonym odcinkiem jezdni ulicy Zielonej, na której ruch samochodowy będzie zamknięty. Po zakończeniu tego etapu, od 27 czerwca piesi będą mogli korzystać z nowo wybudowanego chodnika na ulicy Jana Pawła II.

Objazdy dla kierowców będą prowadziły przez nowe odcinki ulicy Smolika, ulicę Grunwaldzką oraz 29 Listopada. Przejazd z ulicy Zielonej będzie możliwy jedynie w kierunku ulicy Jana Pawła II, natomiast zamknięcie odcinka od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Zielonej potrwa do 15 lipca 2024 roku.

Zamknięcie przejazdu kolejowego na Ulicy Kamiennej

PKP PLK informuje o zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Kamiennej. Prace rozpoczną się w piątek, 21 czerwca 2024 roku, i potrwają do 23 września 2024 roku. Przejazd zostanie zamknięty na odcinku obok posesji nr 96.

Prace na Ulicy Matejki

Od czwartku, 20 czerwca 2024 roku, od godziny 7:00 rozpoczną się prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej na ulicy Matejki, prowadzone przez MPEC. W związku z tym zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Kopernika w kierunku ulicy Mickiewicza. Prace te są wstępem do generalnej przebudowy ulicy Matejki, którą zrealizuje Miejski Zarząd Dróg. Umowa na tę inwestycję została już podpisana przez Prezydenta Miasta, Ludomira Handzla.

/źródło: MZD Nowy Sącz