Przejdź do treści


Na zakazie, po alkoholu, narkotykach i bez uprawnień – Sądecka Policja podsumowuje weekend

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Mimo nieustannie ponawianych apeli o rozwagę podczas kontroli drogowych policjanci wciąż zatrzymują uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego – W trakcie minionego weekendu na drogach Sądecczyzny policjanci ujawnili: 2 nietrzeźwych kierujących, 1 po narkotykach, 3 bez uprawnień do kierowania i 1 z zakazem wydanym przez Sąd.

9 lipca 2016 r. około godz. 21:10 w Nowym Sączu na ul. Bulwar Narwiku sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego Sądeczanina, który kierował pojazdem marki Ford, pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, obecność w jego organizmie amfetaminy. Ponadto 24-latek, kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

10 lipca, w nocy około godz. 03:00 w miejscowości Maszkowice starosądeccy policjanci przerwali dalsza jazdę 30-letniemu mieszkańcowi tej miejscowości, który kierował samochodem marki Opel, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 30-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

W tym samym dniu o godz. 8:50 w miejscowości Gródek nad Dunajcem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Mercedes mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kierujący wsiadł za kółko także pomimo wydania decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Również w niedzielę, około godz. 15:00 w miejscowości Ptaszkowa 36-letni mieszkaniec Jurkowa, kierując motocyklem marki Suzuki spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego przewrócenia. Ponadto kierował motocyklem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu do prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 2018 roku.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do trzech lat więzienia.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu