Przejdź do treści


Muszynka. Śmiertelny wypadek drogowy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 75 w Muszynce

Jedna osoba zginęła a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło w sobotę 2 kwietnia o godzinie 7.49 w Muszynce. Droga krajowa nr 75 była całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w pobliżu przejścia granicznego na Słowację. Ford Transit z nieustalonych na ten moment przyczyn wypadł z drogi i uderzył prawą stroną na wysokości drugiego rzędu siedzeń w drzewo. W akcji ratowniczej uczestniczyły polskie i słowackie służby.

– Samochodem podróżowały cztery osoby. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Pozostałe osoby znajdowały się w pojeździe. Pasażer na przednim fotelu był przytomny i narzekał na dolegliwości. Pasażerowie w drugim rzędzie siedzeń nie mieli możliwości wyjścia z pojazdu. Jeden z nich z zakleszczoną nogą pomiędzy karoserią a drzewem leżał i był oparty o pasażera. Na miejsce przyjechały karetki Pogotowia ratunkowego oraz zastęp strażaków ochotników ze Słowacji. – Relacjonują Strażacy z Krynicy Zdroju.

W celu wydobycia zakleszczonej, nieprzytomnej  osoby na zewnątrz pojazdu strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Niestety mimo kilkudziesięciominutowej resuscytacji krążeniowo oddechowej lekarz stwierdził zgon mężczyzny.  Przyczyny wypadku ustala policja.