Muszyna: W kilka godzin policjanci ustalili sprawców i odzyskali skradzione motocykle

Opublikowano 17 października 2017 przez
Muszyna: W kilka godzin policjanci ustalili sprawców i odzyskali skradzione motocykle

Zaledwie 12 godzin wystarczyło muszyńskim policjantom, by ustalić sprawców kradzieży dwóch motocykli wartych 22 tys. złotych oraz miejsce gdzie zostały porzucone.

Kilka dni temu w jednej z miejscowości znajdujących się na terenie gminy Muszyna nieznani wówczas sprawcy ukradli z garażu na terenie jednej z posesji dwa motocykle marki Suzuki oraz KTM, warte 22 tys. złotych. Ich właściciel zaczął je szukać na własną rękę, podobnie jak ewentualnych świadków kradzieży, jednak nic to nie dało. Wówczas powiadomił o tym fakcie muszyńską Policję, a wtedy sprawa przyjęła natychmiastowy obrót.

Już w kilka godzin po zgłoszeniu policjanci z Muszyny ustalili trzech sprawców tej kradzieży. Do zatrzymania pierwszego doszło już 12 godzin po zgłoszeniu, a kolejnych dwóch sprawców funkcjonariusze zatrzymali w ciągu następnych dwóch dni. Zanim jednak doszło do pierwszego zatrzymania, policjanci ustalili, że skradzione motocykle znajdują się w lesie miedzy Powroźnikiem a Tyliczem. Tym samym już w kilka godzin od zgłoszenia kradzieży, funkcjonariusze przekazali motocykle ich właścicielowi.

Pracując na tą sprawą policjanci ustalili jeszcze, że ci sami sprawcy w tym samym dniu na terenie Łabowej ukradli rower warty 3 tys. złotych. Podobnie jak motocykle, również jednoślad wrócił do rąk prawowitego właściciela, a cała trójka (w wieku 21, 18 oraz 17 lat) usłyszała od policjantów zarzut kradzieży, za które to przestępstwo grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz/