Przejdź do treści


Muszyna: Samochód osobowy wjechał na chodnik, którym poruszały się dwie dziewczynki

Śmigłowiec LPR w Muszynie na drodze wojewódzkiej nr 971 - fot. KM PSP w Nowym Sączu

W poniedziałek (26 września) około godz. 17:00 w Muszynie, na drodze wojewódzkiej nr 971, samochód osobowy marki Renault na łuku wypadł z drogi wjeżdżając na chodnik, którym poruszały się dwie dziewczynki w wieku 8 i 10 lat.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie dziewczynki, które poruszały się po chodniku, w momencie przybycia na miejsce służb ratunkowych jedna z nich była nieprzytomna. Lekarz koordynator Pogotowia ratunkowego zadysponował na miejsce śmigłowiec LPR.

Trzy osoby podróżujące samochodem osobowym nie zgłaszały wstępnie żadnych dolegliwości. W miejscu zdarzenia ruch drogowy był zablokowany w obydwu kierunkach. Uszkodzony pojazd blokował częściowo jeden pas jezdni. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie kierującej samochodem osobowym, która przebywając w radiowozie zaczęła skarżyć się na dolegliwości, następnie kobietę przekazano przybyłemu na miejsce kolejnemu zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce dla LPR w trakcie przylotu i odlotu śmigłowca. Po zabraniu z miejsca zdarzenia wszystkich osób poszkodowanych przez zespoły ratownictwa medycznego dalsze działania polegały na wahadłowym kierowaniu ruchem, do czasu zakończenia czynności przez Policję.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu