Przejdź do treści


Możemy zapomnieć o budowie Sądeczanki

fot. pixabay.com

Nadzieje Sądeczan na zlokalizowanie siedziby Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców właśnie w Nowym Sączu, w czasie wczorajszego posiedzenia komisji wspólnej Samorządu Terytorialnego i Samorządów Gospodarczych dla Powiatu i Miasta Nowego Sącza, rozwiał Jerzy Kwieciński minister Inwestycji i Rozwoju.

– Chcemy żeby ta nowa funkcja była jak najbardziej sprawna. Ja wiem że to byłoby bardzo symboliczne dla Nowego Sącza, gdyby ten rzecznik tutaj był, ale przede wszystkim musimy myśleć o tej funkcji jako funkcji skutecznej. Rzecznik, jeżeli ma być skuteczny musi być blisko kręgów decyzyjnych. I tu chodzi nam nie tylko o to, z punktu widzenia kraju, żeby zadowolić 1, 2 czy 3 miasto, tylko żeby funkcja rzecznika była skuteczna dla całego sektora – mówił minister Jerzy Kwieciński.

Za pomysłem utworzenia siedziby Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Nowym Sączu stało wiele środowisk, w tym między innymi: Rada Miasta Nowego Sącza oraz Sejmik Województwa Małopolskiego.

To nie koniec złych wiadomości, minister poinformował że w Krajowym Programie Drogowym nie umieszczono budowy, oczekiwanej przez dekady, Sądeczanki.

To spory cios dla naszego regionu. Brak odpowiedniego połączenia komunikacyjnego Sądecczyzny z resztą kraju oznacza jej wolniejszy rozwój. Świadczy także o słabości sądeckich polityków zasiadających w parlamencie.