Przejdź do treści

Miss Supranational 2024: Harashta Haifa Zahra z Indonezji Triumfuje w Nowym Sączu

Miss Supranational 2024 -Harashta Haifa Zahra z Indonezji

W miniony weekend Nowy Sącz stał się światową stolicą piękna, goszcząc galę finałową prestiżowego konkursu Miss Supranational 2024. Wydarzenie, które odbyło się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego, przyciągnęło uwagę międzynarodowych mediów oraz miłośników piękna z całego świata. Tytuł Miss Supranational 2024 zdobyła Harashta Haifa Zahra z Indonezji, wygrywając w rywalizacji z 67 innymi kandydatkami.

Gala rozpoczęła się od uroczystego powitania przez gospodarzów wieczoru: Katarzynę Kołeczek, Nico Panagio i Aleksandra Sikorę. Na scenie pojawiło się 68 pięknych kobiet, każda reprezentująca swój kraj. Wśród nich znalazła się także reprezentantka Polski, Angelika Jurkowianiec, która oczarowała publiczność swoją biało-czerwoną kreacją nawiązującą do polskich barw narodowych.

Eksperci w jury

Panel ekspertów, który miał za zadanie wyłonić najpiękniejszą kobietę wieczoru, składał się z wielu znanych osobistości. W jury zasiedli m.in. Ewa Wachowicz, Katarzyna Jonaczyk, Nguyen Huynh Kim Duyen, Edyta Folwarska, Robert Czepiel, Daria Marx, Ivan Alvarez, Andrea Aguilera, Fezile Mkhize i Gerhard Parzutka von Lipiński. Ich wiedza i doświadczenie były gwarancją sprawiedliwego wyboru.

Muzyczne przerywniki i emocje na scenie

Podczas gali nie zabrakło muzycznych akcentów, które podgrzały atmosferę. Francuska piosenkarka Alizee przypomniała swój hit „Moi… Lolita”, a później zachwyciła publiczność wykonaniem „La Isla Bonita” Madonny. Mateusz Ziółko dodał elegancji wieczorowi, śpiewając m.in. „Lose Control” Teddy’ego Swimsa i „All of Me” Johna Legenda.

Pokazy w strojach narodowych, kąpielowych i wieczorowych

Kandydatki do tytułu Miss Supranational 2024 miały okazję zaprezentować się w różnorodnych kreacjach. Na początek pokazały się w strojach narodowych, które oddawały ducha ich krajów. Kolejny pokaz, tym razem w strojach kąpielowych, rozgrzał publiczność i był jednym z najbardziej emocjonujących momentów wieczoru. Ostatni etap to suknie wieczorowe, które podkreśliły klasę i elegancję uczestniczek.

Wyniki Miss Supranational 2024

Po kilku etapach eliminacji, jury wyłoniło najpierw TOP 25, a następnie TOP 12. Niestety, Angelika Jurkowianiec zakończyła swoją przygodę na etapie TOP 25. Z finałowej dwunastki wybrano TOP 5, w której znalazły się kandydatki z Brazylii, Curacao, Czech, Indonezji i Stanów Zjednoczonych. Każda z nich miała jeszcze szansę zaprezentować się w rundzie pytań, co ostatecznie zdecydowało o wynikach konkursu.

Kulminacyjny moment wieczoru przyniósł wielkie emocje. Tytuły kontynentalne przyznano kandydatkom z Republiki Południowej Afryki, Meksyku, Filipin, Portoryko i Danii. Następnie ogłoszono wyniki konkursu głównego:

  • IV Wicemiss: Chanelle de Lau (Curacao)
  • III Wicemiss: Isadora Murta (Brazylia)
  • II Wicemiss: Justyna Zednikova (Czechy)
  • I Wicemiss: Jenna Dykstra (Stany Zjednoczone)
  • Miss Supranational 2024: Harashta Haifa Zahra (Indonezja)

Gala finałowa Miss Supranational 2024 była nie tylko świętem piękna, ale także wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Nowego Sącza i wszystkich miłośników tego prestiżowego konkursu. Gratulujemy zwyciężczyni oraz wszystkim uczestniczkom za ich wspaniałe występy i życzymy dalszych sukcesów!

/źródło: Telewizja Polsat