Przejdź do treści


Mimo ponawianych apeli sądecka Policja wciąż zatrzymuje nietrzeźwych kierujących

fot. materiały własne

Tylko w przeciągu 4 dni policjanci udaremnili dalszą podróż aż 5 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W piątek 23 września 2016 r, około godz. 14:38 w Nowym Sączu na ul. Grottgera, sądeccy policjanci przerwali dalszą jazdę 36-letniemu mieszkańcowi Sącza. Gdy funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że prowadził on samochód marki Seat, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. W niedzielę rano w miejscowości Mochnaczka Wyżna funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 43- letniego mieszkańca gminy Łabowa, który kierował samochodem marki Mercedes, mając w organizmie ponad promil alkoholu. W tym samym dniu o godz. 14:00 w miejscowości Łęka policjanci zatrzymali kierującego motorowerem marki Junak. 32 –letni mieszkaniec gminy Korzenna wsiadł za kółko swojego jednośladu mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Natomiast w poniedziałek 26 września w Starym Sączu na ul. Witosa funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym. Pierwszy został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 15:20. 35- latek kierował samochodem marki Volkswagen pod wpływem prawie promila alkoholu. Dwadzieścia minut później na tej samej ulicy mundurowi przerwali dalszą jazdę 29-latkowi, który wsiadł za kierownice mając w organizmie również prawie promil alkoholu.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu