Przejdź do treści


Miłośnicy klasy G jadą do Piwnicznej

Mercedes-Benz G klasa

Jeździł nim Jan Paweł II i Brad Pitt. Wykorzystuje je Wojsko Polskie i BOR. Choć jest produkowany od prawie 40 lat to na całym świecie wciąż ma rzesze wielbicieli. 9 czerwca w Piwnicznej Zdroju spotkają się miłośnicy prawdziwej legendy motoryzacji: Mercedesa-Benz klasy G.
Każdego roku sprzedaż w Polsce mercedesa klasy G wzrasta i to właśnie nasz rynek jest jednym z liderów jeśli chodzi o sprzedaż gelendy na całym świecie. Chociaż nie kosztuje mało, cena nie odstrasza pasjonatów samochodów terenowych. Jego wygląd prawie się nie zmienił od zejścia z linii montażowej pierwszego modelu. Mimo to polscy kierowcy pokochali to auto. Jak twierdzą niektórzy posiadacze gelendy to właśnie jego tradycyjny wygląd przywiązuje ich do tego samochodu – Nikogo nie trzeba przekonywać do możliwości jakie oferuje klasa G. Wystarczy powiedzieć, że to mercedes. Istnieje masa filmów porównujących samochody terenowe, gdzie gelenda nie ma sobie równych. Ten model jednak ma w sobie coś, co trudno wytłumaczyć jest słowami. To coś, co przyciąga jak wyjątkowa kobieta i z całą pewnością wygląd ma tu duże znaczenie – przekonuje Przemysław Oleś, właściciel seledynowego mercedesa klasy G, organizator zlotu miłośników tego modelu, który odbędzie się 9 czerwca w Piwnicznej Zdroju. – Zapraszamy wszystkich miłośników G klasy. Bez względu na posiadany model, stan wyposażenia czy rocznik. To będzie naprawdę wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń związanych z gelendą – zachęca Przemysła Oleś.
Prawdziwy góral
Miłośnicy mercedesa spotkają się w hotelu Piwniczna SPA & Conference. Miejsce zlotu jest nieprzypadkowe. Piwniczna-Zdrój to niepowtarzalne miejsce z wyjątkowym krajobrazem, gdzie na górskich drogach właściciele klasy G, będą mogli udowodnić co tak naprawdę potrafią ich maszyny. A mogą naprawdę dużo. Jak zapewniają polscy przedstawiciele Mercedesa, klasa G nie cofa się nawet przed wzniesieniami o 100-procentowym nachyleniu, jazdą z nachyleniem bocznym do 54proc. i wodą o głębokości do 60 cm.