Przejdź do treści


Mieszkańcy Nowego Sącza mogą znów kupić Błękitny Węgiel w niższej cenie

prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel - fot. UM NS

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Ludomir Handzel oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz poinformowali, że mieszkańcy Nowego Sącza mogą znów kupić Błękitny Węgiel w niższej cenie – 1260 zł za tonę.

– Mieszkańcy miasta zapłacą w autoryzowanych punktach sprzedaży paliwa niskoemisyjnego 1260 złotych za tonę. Jest to taka sama kwota, jaka obowiązywała na jesieni ubiegłego roku. Od dzisiaj nikt nie musi truć siebie, swoich sąsiadów i rodzin. Cieszę się, ze walka ze smogiem trwa na wielu frontach. – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Przypominamy, iż zeszłoroczny program dopłat do Błękitnego Węgla dla mieszkańców Nowego Sącza został zablokowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Jak informuje Urząd Miasta – Do aktualnie obowiązującej obniżki ceny ekologicznego surowca przyczyniła się Firma „Polchar” ze Szczecina, dystrybutorzy i autoryzowane punkty sprzedaży na terenie miasta Nowego Sącza.

Źródło: Biuro Prasowe UM