Między Jazowskiem a Obidzą powstało ponad 2,6 kilometra nowej drogi

Opublikowano 13 czerwca 2018 przez
Między Jazowskiem a Obidzą powstało ponad 2,6 kilometra nowej drogi

Mieszkańcy Jazowska i Obidzy są bardzo zadowoleni. Powód? Mają ponad 2,6 kilometra nowej drogi. Prace były podzielone na trzy etapy i właśnie się zakończyły.

Przebudowa zniszczonego odcinka rozpoczęła się w 2016 r. Pierwszy etap kosztował ponad 437 tysięcy zł (w tym z pomocy finansowej gminy Łącko – 50 tysięcy zł). Nowa nawierzchnia pojawiła się na długości blisko kilometra. W 2017 r. przebudową objęto blisko pół kilometra drogi. Koszt inwestycji to ponad 168 tysięcy zł brutto. W tym roku zakończono prace kładąc nowy asfalt na 1,2 km drogi. Wartość prac – ponad 390 tysięcy zł. Dodatkowo zostało zrobione odwodnienie i utwardzono pobocza.

– O remont tej drogi od lat zabiegali mieszkańcy Obidzy. Starania te mocno wspierał radny powiatowy Tadeusz Zaremba – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Prace zostały wykonane fachowo. W najbliższych dniach, na całej długości drogi, zostaną wymalowane boczne białe linie, co znacznie ułatwi jazdę kierowcom, szczególnie w nocy oraz w okresie jesienno-zimowym.
Łączna wartość prac to prawie milion złotych.

– Nowa nawierzchnia na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. – Zwiększy się też komfort jazdy kierowców.
Ze starostami spotkali się w Obidzy: radny powiatowy Tadeusz Zaremba, radna gminy Łącko Maria Słowik, sołtys Obidzy Krzysztof Kawecki i proboszcz tutejszej parafii ks. Jan Gwóźdź.
– Dziękujemy za tę inwestycję w imieniu mieszkańców – mówiła Maria Słowik. – Nareszcie mamy normalny dojazd do domów. Cieszę się, że tak dobrze układa nam się współpraca z radnym powiatowym Tadeuszem Zarembą i że zawsze możemy liczyć na pomoc i wsparcie ze strony starostów. To dla nas bardzo ważne.
To kolejna zakończona w tym roku inwestycja na drogach prowadzona przez Powiat Nowosądecki.

(olsz) Fot. Maria Olszowska