Przejdź do treści


Miasto przekaże działkę pod budowę mieszkań z programu ‘’Mieszkanie Plus”

Wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek

Prezydent Ludomir Handzel podjął decyzję o przekazaniu działki pod budowę nowych bloków mieszkalnych w ramach programu rządowego “Mieszkanie Plus”.

Podczas wczorajszego briefingu prasowego, wiceprezydent Artur Bochenek poinformował, że miasto przekaże działka o powierzchni 1 hektara i 68 arów znajdującą się przy ulicy 29 Listopada w Nowym Sączu pod budowę mieszkań z programu “Mieszkanie Plus”. Zgodnie z zapowiedzią wiceministra do spraw rozwoju Artura Sobonia, w Nowym Sączu może powstać nawet 120 mieszkań.

– W planie zagospodarowania przestrzennego ta działka jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe – powiedział wiceprezydent Artur Bochenek. – Myślę, że w najbliższym czasie protokołem zdawczo-odbiorczym ta działka zostanie wydzielona i przekazana na rzecz Krajowego Zasobu Nieruchomości. Mam nadzieję, że faktycznie od 2020 roku “’Mieszkania Plus” w Nowym Sączu powstaną. Urząd Miasta Nowego Sącza służy pomocą Ministerstwu Inwestycji i Rozwoju i zrobimy wszystko, żeby te inwestycje zostały jak najszybciej zrealizowane.

/źródło: UM NS