Przejdź do treści


Miasto Nowy Sącz odwoła się od decyzji o nieprzyznaniu środków na odbudowę mostu na rzece Kamienica do premiera Mateusza Morawieckiego

Fot. UM NS

Miasto Nowy Sącz otrzymało decyzję o nieprzyznaniu środków na odbudowę mostu na rzece Kamienica z rezerwy celowej Budżetu Państwa przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, mimo, że posiada już niezbędną dokumentację do odbudowy przeprawy.

Prezydent Nowego Sącza zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji do premiera RP Mateusza Morawieckiego. Ludomir Handzel podkreślił również, że informacje pojawiające się w przestrzeni publicznej na temat możliwości ubiegania się przez Miasto o środki na odbudowę mostu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych) są nieprawdziwe. – Z pełną świadomością mówię, że osoby które tak mówią po prostu kłamią. Ustawa z 23 października 2018 roku wyraźnie precyzuje, że my nie mogliśmy i nie możemy skorzystać ze wsparcia Funduszu Dróg Samorządowych przy naprawie i odbudowie tego mostu. – Podkreśla prezydent Ludomir Handzel.

Użyczenie tymczasowej przeprawy, wypożyczonej z Agencji Rezerw Materiałowych zostanie przedłużone jeszcze o rok.

/źródło: UM NS