Przejdź do treści


Miasto musi zwrócić ponad 1,6 mln złotych nieprawidłowo pobranej subwencji oświatowej w latach 2015-2018

fot. UM NS

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa poświęcona sytuacji w nowosądeckiej oświacie. W trakcie spotkania z dziennikarzami zastępca prezydenta Magdalena Majka poinformowała, że Miasto musi zwrócić ponad 1 mln 600 tys. złotych nieprawidłowo pobranej subwencji oświatowej w latach 2015-2018.

Na dzisiaj zwołano także nadzwyczajną sesję Rady Miasta, na której Urząd Miasta wystąpi o przesunięcie środków w budżecie w związku z koniecznością zwrotu nieprawidłowo pobranej subwencji oświatowej w latach 2015-2018.

Zły stan techniczny obiektów oświatowych

W trakcie konferencji wiceprezydent Artur Bochenek zapoznał dziennikarzy z działaniami Urzędu Miasta dotyczącymi stanu technicznego obiektów oświatowych. – Zastaliśmy te czterdzieści budynków z decyzjami, czy to Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, czy Straży Pożarnej o dostosowaniu do obowiązujących przepisów prawa dotyczącego stanu technicznego budynków, które zagrażały wielokrotnie życiu czy zdrowiu dzieci i młodzieży do nich uczęszczających.


– W związku z tym, że na 40 budynków były wydane 24 decyzje w 24 różnych placówkach postanowiliśmy, że będziemy dostosowywać te właśnie placówki do obowiązujących przepisów prawnych, żeby zapewnić jak największe bezpieczeństwo dla wszystkich uczniów – poinformował wiceprezydent.

 

/źródło: UM NS