Przejdź do treści


Mgr Mors i uczniowie z gminy Piwniczna-Zdrój namalowali w Wierchomli mural

8 godzin pracy w plenerze, dziewiątka uczniów malująca pod kierunkiem sądeckiego artysty Mgr Morsa – tak powstał niezwykły mural w Wierchomli. Jest to praca finalna w ramach konkursu plastycznego “WIELKA MIĘDZYSZKOLNA BITWA STREET ART.’u”, który dla uczniów swojej gminy zorganizowała Szkoła Podstawowa nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju i Towarzystwo Miłośników Piwnicznej.

Do rywalizacji w konkursie stanęło pięć zespołów ze szkół na terenie Gminy i Miasta Piwnicza-Zdrój. Ich zadaniem było zaprojektowanie murala pod hasłem TO NAS WYRÓŻNIA. Najlepszy projekt opracował zespół ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej- Zdroju (Julia Gumulak, Martyna Franczyk, Oliwia Miechurska, Julia Sowa, Joanna Gardoń) . II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju (Katarzyna Gierczyk, Aleksandra Polańska, Gabriela Jamrozowicz, Julia Wnęk, Kamil Serkis), którzy decyzją Jury dołączyli do zwycięskiej drużyny, która 15 czerwca malowała mural na stodole w Wierchomli.


– Mgr Mors w niezwykły sposób potrafił zaangażować uczniów, którzy niemalże samodzielnie wykonali mural w Wierchomli. Spodobał się on mieszkańcom i mamy nadzieję, że będzie cieszyć również turystów. Dla uczniów zwycięskich zespołów to wielka satysfakcja, że mogli stworzyć coś wyjątkowego pod okiem Mgr Morsa, jednego z najbardziej znanych sądeckich artystów –
powiedział nauczyciel sztuki Przemysła Lis, którego uczniowie malowali finalny mural.

Mamy nadzieję, że mural w Wierchomli jest pierwszym ale nie ostatnim i w przyszłym roku będziemy mogli zaprosić Mgr Morsa i uczniów naszej gminy do udziału w kolejnej edycji konkursu – powiedziała Barbara Talar, Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Piwnicznej, które było współorganizatorem konkursu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój, Stowarzyszenia Perły Beskidu Sądeckiego oraz firmy Ultrek i prywatnych darczyńców.