Mężczyzna poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wpadł, bo zakłócił ciszę nocną

Opublikowano 10 marca 2021 przez
Mężczyzna poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wpadł, bo zakłócił ciszę nocną
Fot. KMP Nowy Sącz

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

45-latek wpadł, bo awanturował się z właścicielami, u których wynajął pokój. Poszukiwany na swoim koncie ma m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa popełnione na terenie Niemiec.

 5 marca br. przed godz. 23, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturujących się nietrzeźwych mężczyznach w jednym z wynajętych mieszkań na terenie gminy Grybów. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy uspokoili skonfliktowane strony.

W trakcie legitymowania uczestników imprezy okazało się, że jeden z ich, 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez niemiecką Policję. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem wyrobów tytoniowych.

Ponadto 45-latek poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu przez jedną z lubuskich prokuratur za przestępstwo przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych sądeckiej komendy. 8 marca br. decyzją Sądu Okręgowego w Nowym Sączu 45-latek został tymczasowo aresztowany, poinformowano stronę niemiecką i w  jego sprawie prowadzone są dalsze czynności.

/źródło: KMP Nowy Sacz