Przejdź do treści


Mężczyzna poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wpadł, bo zakłócił ciszę nocną

Fot. KMP Nowy Sącz

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

45-latek wpadł, bo awanturował się z właścicielami, u których wynajął pokój. Poszukiwany na swoim koncie ma m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa popełnione na terenie Niemiec.

 5 marca br. przed godz. 23, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturujących się nietrzeźwych mężczyznach w jednym z wynajętych mieszkań na terenie gminy Grybów. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy uspokoili skonfliktowane strony.

W trakcie legitymowania uczestników imprezy okazało się, że jeden z ich, 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez niemiecką Policję. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem wyrobów tytoniowych.

Ponadto 45-latek poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu przez jedną z lubuskich prokuratur za przestępstwo przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych sądeckiej komendy. 8 marca br. decyzją Sądu Okręgowego w Nowym Sączu 45-latek został tymczasowo aresztowany, poinformowano stronę niemiecką i w  jego sprawie prowadzone są dalsze czynności.

/źródło: KMP Nowy Sacz