Przejdź do treści

Męskie Czytanie Poezji – Teatr Nowy w Nowym Sączu

31 stycznia o godz. 19:00 Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu MĘSKIE CZYTANIE POEZJI.

W każdy ostatni piątek miesiąca na kameralnej scenie teatru przy ul. Jagiellońskiej 36 usłyszymy utwory najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury, najciekawszych współczesnych poetów oraz wiele innych tekstów wpisujących się w kanon kultury współczesnej w interpretacji aktorów Teatru Nowego oraz zaproszonych gości specjalnych.

Podczas styczniowego czytania na teatralny warsztat weźmiemy wybrane opowiadania Antoniego Czechowa. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Agnieszka Kościelniak.
Antoni Czechow znany głównie z utworów dramatycznych wystawianych na deskach teatralnych całego świata, przez znawców określany jest także jako „mistrz małych form literackich”. Jego opowiadania to epickie obrazy z życia urzędników, kupców, ziemian i chłopów, w których komizm przeplata się z gorzkimi elementami krytyki społecznej, a wszystko to na barwnym tle obyczajowym carskiej Rosji.

Agnieszka Kościelniak – absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Spektakl dyplomowy, w którym gra – Do DNA w reż. Ewy Kaim otrzymał Grand Prix 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.i został nagrany jako spektakl Teatru Telewizji TVP. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktorka na deskach Teatru im. J. Słowackiego występuje od 2015 r. gdzie gra m. in. w spektaklu „Stary Testament – reanimacja” w reż. Agaty Dudy-Gracz oraz Rabacja Jakuba Roszkowskiego. Agnieszka Kościelniak jest znana także z serialowego hitu „Zakochani po uszy”.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego 31 stycznia godz. 19.00 Teatr Nowy w Nowym Sączu ul. Jagiellońska 36.

wstęp – 25 zł (20 zł uczniowie, studenci, seniorzy)
Bilety do nabycia w biurze Teatru Nowego (ul. Jagiellońska 36)

Więcej informacji:
tel. 793 397 984 oraz 506 205 595
http://www.teatrnowysacz.pl/