Przejdź do treści


Masz 50-69 lat? Przyjdź na bezpłatną mammografię

Mammografia - Fot. pixabay.com

Bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Bezpłatne badanie będzie można wykonać 22 sierpnia w godzinach od 10.00 do 17.00 w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED przy markecie Kaufland – ul. Bulwar Narwiku 22 w Nowym Sączu.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone oraz:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Konieczna wcześniejsza rejestracja

Aby skorzystać z darmowego badania należy wcześniej zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Mammografia Nowy Sącz