Przejdź do treści

Mandaty, wnioski do sądu, zatrzymane dowody rejestracyjne – To efekt poniedziałkowych działań Policji pn. „Prędkość”

Policjantka przy radiowozie z laserowym miernikiem prędkości - fot. KMP Nowy Sącz

W poniedziałek, 1 lutego na terenie miasta i powiatu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Komendy Policji prowadzili działania pn. „Prędkość”. Celem tej cyklicznej akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze sądeckiej drogówki przeprowadzili w sumie 128 kontroli pojazdów, z czego 113 kierowców jechało z nadmierną prędkością, a dwóm policjanci zatrzymali prawo jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierowcy, który w gminie Łososina Dolna przekroczył dopuszczalną prędkość o 30 km/h w terenie zabudowanym. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił też brak włączonych świateł i niezapięte przez kierującego pasy bezpieczeństwa. Gdy policjanci przeprowadzili badanie na trzeźwość okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 1 promil alkoholu. Za przestępstwo prowadzania pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości do 60 tys. złotych. Mężczyzna został również ukarany mandatem za popełnione wykroczenia, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Podczas prowadzonych działań policjanci nałożyli na kierujących 93 mandaty i skierowali do sądu cztery wnioski o ukaranie. Trzem kierowcom funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

/źródło: KMP Nowy Sącz