Przejdź do treści


Mandat zapłacisz kartą – Sądecka Policja ma już terminale płatnicze

Policja Nowy Sącz

Od 26 stycznia sądeccy policjanci na wyposażeniu niektórych radiowozów mają terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Na wyposażeniu sądeckiej Policji jest 12 terminali płatniczych, z których osiem trafiło do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Po jednym urządzeniu otrzymali także funkcjonariusze Wydziału Prewencji sądeckiej komendy oraz Komisariaty Policji w Grybowie, Starym Sączu i Krynicy-Zdroju.

fot. KMP Nowy Sącz

Przez pierwsze dwa dni używania terminali płatniczych przez sądeckich policjantów dwie osoby, w tym jeden obcokrajowiec, skorzystały z możliwości bezpośredniego opłacenia mandatu karnego. Kolejne dwie osoby skorzystały z tego prawa wczoraj tj. 1 lutego, a następne dwie dzisiaj.

Płatność kartą umożliwia uregulowanie kary na miejscu zdarzenia, bezpośrednio u policjantów. Takie rozwiązanie pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny. Jest to duże ułatwienie również dla obcokrajowców, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce. Zgodnie z prawem ich mandat jest bowiem gotówkowy, tzn. że są oni zobowiązani do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Dzięki możliwości płacenia kartą nie będą musieli udawać się z policjantami do bankomatu lub kantoru, by wymienić obcą walutę na krajową.

Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, należy do osoby ukaranej, jednak należy pamiętać, że z wyjątkiem policjantów drogówki, nie każdy patrol policji ma na wyposażeniu terminal płatniczy.

/KMP Nowy Sącz