Przejdź do treści


Mała sądeczanka potrzebowała pomocy medycznej. Do szpitala pomogli jej dotrzeć policjanci grupy SPEED

fot. KMP Nowy Sącz

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze sądeckiej drogówki pełniący służbę w ramach grupy SPEED przeprowadzili niecodzienną interwencję – pilotowali do szpitala samochód wiozący 2-letnią dziewczynkę, która połknęła baterię.

Dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy 23 grudnia br. około godziny 19 przejeżdżając przez Brzezną zauważyło pojazd, który w terenie zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej, kierowca volkswagena poinformował, że bardzo spieszy się do szpitala z 2-letnią córeczką, która połknęła baterię. Zdenerwowany mężczyzna obawiał się o zdrowie dziewczynki, dlatego policjanci błyskawicznie podjęli decyzję, aby pomóc jej w jak najszybszym i bezpiecznym dotarciu do sądeckiego szpitala.

Funkcjonariusze poinformowali o zdarzeniu oficera dyżurnego, włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania i eskortowali samochód wiozący 2-latkę. W ciągu kilku minut dziewczynka dotarła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie czekał już na nią ratownik medyczny, po czym szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

/źródło: KMP Nowy Sącz