Mała sądeczanka potrzebowała pomocy medycznej. Do szpitala pomogli jej dotrzeć policjanci grupy SPEED

Opublikowano 30 grudnia 2020 przez
Mała sądeczanka potrzebowała pomocy medycznej. Do szpitala pomogli jej dotrzeć policjanci grupy SPEED
fot. KMP Nowy Sącz

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze sądeckiej drogówki pełniący służbę w ramach grupy SPEED przeprowadzili niecodzienną interwencję – pilotowali do szpitala samochód wiozący 2-letnią dziewczynkę, która połknęła baterię.

Dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy 23 grudnia br. około godziny 19 przejeżdżając przez Brzezną zauważyło pojazd, który w terenie zabudowanym poruszał się z nadmierną prędkością. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej, kierowca volkswagena poinformował, że bardzo spieszy się do szpitala z 2-letnią córeczką, która połknęła baterię. Zdenerwowany mężczyzna obawiał się o zdrowie dziewczynki, dlatego policjanci błyskawicznie podjęli decyzję, aby pomóc jej w jak najszybszym i bezpiecznym dotarciu do sądeckiego szpitala.

Funkcjonariusze poinformowali o zdarzeniu oficera dyżurnego, włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania i eskortowali samochód wiozący 2-latkę. W ciągu kilku minut dziewczynka dotarła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie czekał już na nią ratownik medyczny, po czym szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

/źródło: KMP Nowy Sącz