Przejdź do treści


Mała Galeria: Wernisaż wystawy profesora Krzysztofa Trusza pt. „Pięć sylab”

W czwartek 14 października o godzinie 18:30 w Nowosądeckiej Małej Galerii odbędzie się wernisaż wystawy profesora Krzysztofa Trusza pt. „Pięć sylab”.

Wystawa, która potrwa do 28 października zorganizowana została w ramach XXIX Małego Festiwalu Form Artystycznych. Ekspozycję można będzie oglądać od wtorku do soboty, w godz. 10.00 – 18.00.

Krzysztof Trusz to urodzony we Wrocławiu grafik, rysownik, malarz, podróżnik. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył w 1984 r. Od 1987 roku pracuję na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. Jest profesorem zwyczajnym, prowadzi Pracownię Struktur Wizualnych.Typografia i projektowanie graficzne są ważną częścią jego działalności artystycznej. Projektuję książki, znaki graficzne oraz gazety (m.in. przez wiele lat był dyrektorem artystycznym Gazety Wyborczej). Cały czas nie zapomina o rysowaniu i malowaniu. Uczestniczył w wielu wystawach w kraju i zagranicą (m.in. w Japonii, Anglii, Szwecji, Australii, Argentynie itp.). Za swoją działalność projektową i rysunkową otrzymał wiele nagród. Prace rysunkowe i malarskie utrzymane są w klimacie poetyckiej opowieści o otaczającym świecie.