Przejdź do treści


Maczetą zranili dwóch mężczyzn. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Do zdarzenia doszło w niedzielę 23 sierpnia br. około godz. 3:30 w gminie Korzenna. Wówczas dwaj mężczyźni, którzy przyjechali na stację paliw, pobili 20 i 21-latka oraz zranili ich maczetą. Następnie jeden ze sprawców wyrzucił niebezpieczny przedmiot na trawę, po czym obaj wsiedli do samochodu i odjechali.

Pomocy medycznej poszkodowanym mężczyznom udzieliła załoga karetki Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu zdarzenia bardzo szybko pojawili się także policjanci. W trakcie przesłuchiwania świadków zajścia funkcjonariusze zauważyli pojazd, którym poruszali się napastnicy. Policjanci podjęli za nim pościg i wraz z drugim patrolem nadjeżdżającym od strony Nowego Sącza bardzo szybko zatrzymali ścigany samochód.

– Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe byli dwaj mężczyźni – 39-letni kierowca z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie oraz 34-letni pasażer z raną głowy. Ranny trafił do szpitala, gdzie zbadano go także na trzeźwość – miał blisko 0,3 promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli również drugą maczetę porzuconą przez sprawców – informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich, za co grozi do 8 lat więzienia. Dla 39-latka kara może być wyższa, ponieważ działał w warunkach recydywy, a ponadto odpowie również za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz po cofnięciu uprawnień do kierowania i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Sprawcy pobicia zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, we współpracy z nadzorującą sprawę sądecką prokuraturą, prowadzą dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

/źródło: KMP Nowy Sącz