Przejdź do treści


Łososińscy policjanci zatrzymali wandali, którzy zdemolowali szkołę w Gródku nad Dunajcem

Fragment lampy błyskowej z napisem POLICJA na dachu radiowozu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkańcom Sądecczyzny, którzy zdemolowali szkołę i inne obiekty w Gródku nad Dunajcem.

31 lipca kilkanaście minut przed północą, oficer dyżurny z sądeckiej Policji otrzymał zgłoszenie o dewastacji szkoły w Gródku nad Dunajcem. Na miejsce zostali skierowani łososińscy policjanci, którzy ustalili rysopis sprawców i natychmiast zaczęli przeszukiwać okoliczne tereny. Wkrótce okazało się, że dwóch mężczyzn nie tylko dokonało aktu wandalizmu w szkole, ale także celowo uszkodziło inne obiekty na terenie gminy. Ich nieodpowiedzialne zachowanie objawiało się między innymi połamanymi ławkami na parkingu, uszkodzeniami drzwi w jednym ze sklepów oraz zniszczoną elewacją budynku gastronomicznego.

W wyniku analizy materiałów z kamer monitoringu, policjanci, już następnego dnia ustalili, że za te niechlubne czyny mogą odpowiadać dwaj mieszkańcy gminy Grybów. Po przybyciu do domu młodszego z nich, 17-latka, ten zaskoczony obecnością funkcjonariuszy natychmiast się przyznał. Natomiast starszy, 18-letni podejrzany, mimo że nie było go w domu, sam zgłosił się do komisariatu. Młodzi mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego obaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Za te czyny grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz