Przejdź do treści

Łososina Dolna. Zderzenie trzech samochodów. DK 75 była zablokowana

Łososina Dolna. Zderzenie trzech samochodów - fot. KMP Nowy Sącz

W czwartek, 17 lipca około godziny 13.53 na drodze krajowej nr 75 w Łososinie Dolnej doszło do wypadku. Trasa Nowy Sącz-Brzesko była zablokowana przez kilka godzin.

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do najechania na siebie dwóch samochodów dostawczych, w wyniku czego trzeci pojazd ciężarowy jadący z przeciwka, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożny betonowy przepust. Samochody dostawcze znajdowały się w przydrożnym rowie przy pasie jezdni w kierunku Witowic. Samochód ciężarowy znajdował się na poboczu pasa jezdni w kierunku Nowego Sącza w odległości kilkudziesięciu metrów od pojazdów dostawczych. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach – relacjonują strażacy.

Pomocy medycznej dwóm poszkodowanym osobom udzielił lekarz, który najechał na zdarzenie prywatnym samochodem. Pozostałe osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości zdrowotne. Strażacy zabezpieczyli wyciek płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów dostawczych oraz wyciek oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika pojazdu ciężarowego. Ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany poprzez uszkodzone pojazdy oraz pojazdy ratownicze. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

/źródło: KMP Nowy Sącz