Przejdź do treści


Librantowa. Zderzenie samochodów osobowych. Dwie osoby w szpitalu

Zderzenie samochodów osobowych w Librantowej - fot. KM PSP Nowy Sącz

W sobotę 3 lipca tuż przed godziną 18 w Librantowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby. Siła uderzenia była tak wielka, że osobowy Seat został rozerwany na dwie części.

–  W chwili przybycia na miejsce zastępów straży  wszyscy uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza pojazdami. Dwie osoby poruszały się o własnych siłach a jedna osoba poszkodowana leżała na jezdni. – Relacjonują strażacy z Nowego Sącza, którzy przez prawie trzy godziny prowadzili na miejscu działania ratunkowe.

Siła uderzenia sprawiła, że osobowy Seat  został rozerwany na dwie części – lewa strona pojazdu oraz przód znajdowały się w przydrożnej fosie, tył i prawa strona pojazdu około 10 metrów dalej na pobliskiej łące. Volvo blokowało jeden pas jezdni powodując utrudnienia w ruchu. Dwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala przez karetki Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku prowadzili Policjanci.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz