Wakacje to gorący okres wyprzedaży. Sprzedawcy kuszą niesamowitymi promocjami. A my obserwujemy, kiedy „nasz” produkt osiągnie akceptowalną przez nas kwotę. Niestety przy dzisiejszej galopującej inflacji, a co za tym idzie bardzo wysokimi cenami towarów i usług, możemy sobie pozwolić na coraz mniej spontaniczności i szaleństwa w zakupach. Często towary nawet po obniżonej cenie są dla nas nieosiągalne. Wielu konsumentów skłania się ku zakupom ratalnym lub pożyczce gotówkowej, aby tylko udało się upolować wymarzony przedmiot.
Wyprzedaże w trudnych czasach
Choć nadal pokutuje mit, że z sezonowych obniżek chętniej korzystają kobiety, to tak naprawdę podczas letnich wyprzedaży nie dominuje żadna płeć. Kobiety przeważnie zatracają się przy zakupie butów, ubrań i kosmetyków. Mężczyźni równie chętnie korzystają z okazji, kupując ubrania buty i sprzęt elektroniczny, który również bywa sprzedawany w atrakcyjnych cenach.
Inflacja jednak dopada większość z nas. Zwiększyły się ceny żywności – nawet małe zakupy podstawowych produktów zwykle kończą się kwotą ponad stu złotych. Drastycznie urosły również ceny paliwa, a także wszystkie media, w tym woda, prąd i gaz. Nie wspominając o horrendalnie wysokich ratach kredytów. Analitycy prognozują, że ze szczytem inflacji przyjdzie nam się mierzyć w pierwszym kwartale 2023 roku. Skąd w takich okolicznościach wziąć pieniądze na zakupy, które nadal należą do podstawowych potrzeb każdego człowieka, a dodatkowo podczas promocji kuszą atrakcyjną ceną i pozwalają zaoszczędzić parę groszy?
Letnie wyprzedaże z pożyczką gotówkową – na co uważać?
Wielu konsumentów chcąc kupić długo obserwowane towary w korzystniejszych cenach, bierze pod uwagę możliwość skorzystania z pożyczki gotówkowej. Jeśli nie mamy wystarczającej gotówki, nasza szafa wymaga odświeżenia lub czekamy na atrakcyjną cenę lodówki, bo nasza już ledwo chłodzi, pomysł z pożyczką wydaje się całkiem dobry. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka detali.
- Kupujmy to, czego potrzebujemy – nie to, co wpadnie nam w ręce
Wyprzedaże mają to do siebie, że kuszą nas zewsząd atrakcyjnie wystawione towary w świetnych cenach. Bardzo często kupujemy rzeczy spontanicznie i pod wpływem emocji i innych kupujących (czasami nawet nie przymierzając), po czym okazuje się, że ubrania są za małe, za duże, albo nie pasują do niczego, co mamy już w szafie. To podstawowy błąd. Zanim wybierzemy się na zakupy, zróbmy listę tego, co jest nam potrzebne. Nie kierujmy się impulsem, lecz rozsądkiem. Wybierajmy rzeczy wysokiej jakości, które posłużą nam przez lata. Lepiej stawiać na uniwersalność niż na chwilowy trend w modzie. Dziś kupimy, a w przyszłym roku rzucimy w kąt. Jeśli korzystamy z pożyczki gotówkowej, to kupujmy rzeczy ponadczasowe.
- Zróbmy bilans swoich finansowych możliwości
Jeśli korzystamy z pożyczki gotówkowej, warto zastanowić się, jak wysoką ratę jesteśmy w stanie miesięcznie spłacać, tak by nie zachwiała naszym budżetem. Pierwsze policzmy nasze możliwości, później zastanówmy się, jak wysoką pożyczkę chcemy wziąć. Im więcej pożyczymy, tym więcej wydamy – niekoniecznie na rzeczy, które są nam potrzebne.
- Korzystajmy tylko ze znanych i rzetelnych firm
Decydując się na pożyczkę, korzystajmy z usług instytucji, które mają swoją renomę i historię. Dobrze wszystkim znane firmy dbają o konsumentów i są gwarancja samą w sobie.
/Artykuł sponsorowany