Przejdź do treści


Łabowa: Motocykliści zderzyli się z Ciągnikiem, jeden z nich walczy o życie

Łabowa: Motocykliści zderzyli się z Ciągnikiem

Wczoraj wieczorem trasa łączące Krynicę Zdrój z Nowym Sączem została całkowicie zablokowana, po tym jak w Łabowej z ciągnikiem rolniczym zderzyły się dwa motocykle.

Do zdarzenia doszło około godziny 19:30 w na drodze krajowej nr 75 w rejonie skrzyżowania z droga powiatową prowadzącą do Kamiannej. Na miejscu tego wypadku akcję ratowniczą prowadziły załogi karetek pogotowia, jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza i Krynicy Zdroju oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Łabowej.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia służb ratunkowych kierowca jednego z motocykli znajdował się na poboczu drogi uskarżające się na bóle. Kierowca drugiego jednośladu bez oznak funkcji życiowych znajdował się po przeciwległej stronie drogi, poza jezdnią. Osoby postronne prowadziły jego reanimację. Strażacy przejęli reanimacje motocyklisty u którego na szczęście udało się przywrócić funkcje życiowe. Obydwaj ranni motocykliści zostali przetransportowani do sądeckiego Szpitala. Kierowca ciągnika rolniczego nie odniósł żadnych obrażeń i pozostała na miejscu zdarzenia.

Ruch pojazdów był zablokowany w obydwu kierunkach. Na miejscu czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzili Policji. Od strony Nowego Sącza utworzył się około 10-kilometrowy korek zaczynającym się już w Nawojowej.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz/