Przejdź do treści


Kwiat Jabłoni w Nowym Sączu

7 września w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu, w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej odbędzie się koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Bilety do kupienia na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu: https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/kwiat-jabloni/

W Polsce nie ma drugiej tak rozpoznawalnej na szeroką skalę folk-popowej grupy jak ta. Od 2018 roku nieustannie zachwycają słuchaczy siłą swojej muzyki. Po premierze albumu “Niemożliwe” w 2019 roku, który zawierał przebój “Dziś późno pójdę spać”, zespół nie zwalnia tempa: wciąż tworzy nowe hity, wydaje płyty, daje koncerty i angażuje się społecznie. Kasia i Jacek Sienkiewicz stoją na czele tego muzycznego projektu.

Do tej pory grupa wydała trzy studyjne albumy. Oprócz wspomnianego debiutanckiego krążka “Niemożliwe” oraz “Mogło być nic” z 2021 roku, w 2022 roku ukazał się także projekt specjalny “Wolne serca”, który powstał we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Ostatnie wydawnictwo zespołu, “Pokaz slajdów”, wydane 13 października 2023 roku przez Universal Music Polska, szybko pokryło się zarówno złotem, jak i platyną, tuż po premierze.

Osiągnięcia zespołu nie pozostały niezauważone. Za ich ostatni album zostali nominowani do nagrody Fryderyki w kategoriach Najlepsze Nowe Wykonanie oraz Najlepszy Album Roku (Piosenka i Poetycka i Literacka). W roku 2023 grupa otrzymała także dwie nagrody publiczności: Złotego Bączka na Pol’and’Rock Festival oraz Bursztynowego Słowika na Top of the Top Sopot Music Festival.

/źródło: MOK