Przejdź do treści


Krynica Zdrój: Za posiadanie dużą ilości marihuany grozi mu do 3 lat więzienia

Komisariat Policji w Krynicy Zdroju

Na widok krynickich policjantów, 29-latek ukrył narkotyki w schowku na okulary, jednak funkcjonariusze zauważyli jego podejrzane zachowanie i ujawnili marihuanę nie tylko w samochodzie, którym podróżował mężczyzna, ale także w miejscu jego zamieszkania.

Kilkanaście dni temu ok. godz. 23.25 na ulicy Kraszewskiego w Krynicy-Zdroju policjanci skontrolowali forda, którym podróżowały dwie osoby. Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w samochodzie mogą znajdować się narkotyki. Uzyskane przez nich informacje szybko się potwierdziły, ponieważ na widok policjantów pasażer tego pojazdu zaczął się dziwnie zachowywać, próbując coś ukryć w schowku na okulary przy wewnętrznym lusterku. W trakcie przeszukania okazało się, że był to zwitek folii aluminiowej z suszem roślinnym. Podobne zawiniątko policjanci odkryli w kieszeni za fotelem kierowcy. Mężczyzna próbował się bronić, tłumacząc, że środki odurzające posiada na własny użytek i chciał zapalić na lepszy sen. Jednak gdy policjanci przeszukali jego mieszkanie, znaleźli tam jeszcze blisko 18 gram marihuany.

29-letni mieszkaniec Muszyny został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za które to przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Fot. KP Krynica-Zdrój