Przejdź do treści


Krynica-Zdrój. Ukrył skradziony motocykl pod stertą opon i gałęziami

Umundurowani policjanci prowadzą sprawcę do radiowozu - fot. KMP Nowy Sącz

Dzięki spostrzegawczości policjanci z Krynicy-Zdroju bardzo szybko ustalili miejsce ukrycia skradzionego motocykla oraz zatrzymali złodzieja.

24 marca około godziny 13, z jednej z posesji na terenie Krynicy-Zdroju został skradziony motocykl typu cross o wartości 3 tys. złotych.


– Po otrzymaniu zgłoszenia informacja ze szczegółowym opisem skradzionego jednośladu została przekazana funkcjonariuszom pełniącym służbę w terenie. Podczas patrolowania miasta, za blaszanym garażem policjanci zwrócili uwagę na ukryty tam czerwony przedmiot, który był przykryty bambusową matą, gałęziami oraz oponami. Jak się okazało, pod stertą przedmiotów znajdował się motocykl. Kiedy mundurowi potwierdzili, że jest to skradziony cross, podjęli dalsze działania, by ustalić sprawcę kradzieży. – informuje Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zaledwie w ciągu 3 godzin od otrzymania zgłoszenia policjanci wytypowali i zatrzymaj podejrzewanego o dokonanie kradzieży 40-letniego mieszkańca Tarnowa. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania złodziej wyjaśnił, iż po kradzieży ukrył motocykl w rejonie blaszanego garażu, przykrywając go znalezionymi przedmiotami. Mężczyzna miał nadzieję, że po zapadnięciu zmroku powróci w to miejsce i niezauważony zabierze swój łup.

/źródło: KMP Nowy Sącz