Krynica-Zdrój: Od kradzieży roweru po kolejne przestępstwa

Opublikowano 2 maja 2017 przez
Krynica-Zdrój: Od kradzieży roweru po kolejne przestępstwa
zdjęcie ilustracyjne – fot. KMP Nowy Sącz

Zgłoszenie dotyczyło jednego przestępstwa, a dokładnie kradzieży roweru, jednak pracując nad tą sprawą policjanci ujawnili również kradzieże innego mężczyzny.
25 kwietnia kryniccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru pozostawionego przez właściciela w przedsionku jednego ze sklepów na ulicy Czarny Potok w Krynicy-Zdroju. Gdy jego właściciel zajęty był zakupami, złodziej wykorzystał fakt, że jednoślad nie był niczym zabezpieczony i spokojnie odjechał.
Policjanci natychmiast sprawdzili okoliczny teren, lecz sprawca zdążył się oddalić. Wtedy też zaczęli działać operacyjnie, i już po dwóch dniach, 27 kwietnia, zapukali do mieszkania podejrzewanego o ten czyn. Tego dnia w piwnicy 18-latka ujawnili nie tylko skradziony wcześniej rower warty ponad tysiąc złotych, ale również kolejny jednoślad pochodzący z kradzieży.
Pracując nad tą sprawą kryniccy policjanci ujawnili także kradzieże innego mieszkańca uzdrowiska, który kilkanaście dni wcześniej okradł ten sam sklep. 19-latek wyniósł z niego 3 myjki ciśnieniowe, 2 odkurzacze, 4 żelazka i szczotkę akumulatorową, narażając sklep na straty sięgające 1,5 tys. złotych.
W efekcie młodzi mężczyźni usłyszeli od krynickich policjantów zarzuty kradzieży, za które to przestępstwa grozi im teraz do 5 lat więzienia. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu