Krynica-Zdrój tak bliska a jednak do odkrycia

Opublikowano 29 sierpnia 2018 przez
Krynica-Zdrój tak bliska a jednak do odkrycia

Krynica-Zdrój to wyjątkowo urokliwe miasto położone zaledwie 33 kilometry od Nowego Sącza, pozostaje jednak nie odkryte dla wielu mieszkańców Sądecczyzny.
Romanów - Muzeum Nikifora
Warto tutaj przyjechać o każdej porze roku, nie tylko w sezonie narciarskim, ponieważ Krynica ma do zaoferowania bardzo wiele zarówno w sezonie zimowym, letnim, jak i podczas jesieni. W krynicy jest pięknie o każdej porze roku latem parki w centrum miasta pełne są kwiatów i zieleni. Jesieniom drzewa na górach otaczających Krynicę przybierają złoty i czerwony kolor zwiastując nadejście zimy, podczas której gruba warstwa białego puchu pokrywa całe miasto dostarczając bajecznych widoków ku uciesze amatorów białego szaleństwa.
Restauracja Węgierska Korona w Krynicy-Zdoju
Pijalnia Wód Mineralnych Jan-Józef Krynica-Zdrój
Będąc w Krynicy Zdroju nie można nie spróbować tutejszych wód mineralnych, nie można także nie skosztować pysznych dań serwowanych przez tutejsze restauracje. Spacerując krynickim deptakiem warto także zajrzeć do którejś z tutejszych kawiarni, gdzie można wypić aromatyczną kawę lub rozgrzać się ciepłą herbatą i zjeść przepyszne ciasto.

Bogata oferta turystyczna
Liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe z pewnością spełnią oczekiwania amatorów wypraw górskich. Jedne z najlepszych wód mineralnych z których Krynica-Zdrój słynie w całej Europie. Wyciągi narciarskie, kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką, kolejka na Górę Parkową, otwarta niedawno wieża widokowa na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej, Pijalnia Główna w której organizowane są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. Krynica-Zdrój posiada również bogatą bazę noclegową, liczne hotele mające w swojej ofercie między innymi zabiegi SPA, pięknie urządzone apartamenty dla całej rodziny, sanatoria oraz kwatery prywatne oferujące nocleg wraz z wyżywieniem to mocne strony Krynicy.


Materiał sponsorowany przez:
Apartamenty OPAL Krynica Zdrój
Ul. Profesora Henryka Świdzińskiego 1
33-380 Krynica-Zdrój
www.apartamentyopal.com